П`ятниця, 20.04.2012, 20:36
Ви увійшли як saniok382 | Група "Адміністратори" | RSS

Житомирський торгівельно-економічний коледж
Київського національного торгівельно-економічного університету

(стара назва  - Житомирський комерційний технікум)

Головна Мій профільВихід
Меню сайту
Наші фотоальбоми

Житомирський комерційний технікум

ГІМН ТЕХНІКУМУ

Стоїть в Україні, в Житомирі древнім,
Де Тетерів - красень прорізав граніт,
Наш технікум гордий, у справах поважний
В роботі навчальній ділами розквіт.

Приспів:
Де мальованські гори, корбутівські простори,

Де вирує життя і шумить водоспад,
Тут стоїть комерційний - заклад наш професійний,
Що дарує знання і життєвий заряд.

В шістдесяті родився, у часі розвився,
Й
деш твердо у ногу в своє майбуття,
До закладів вищих в когорту улився,
І молодь готуєш у краще життя.

Приспів.

Турбота про кадри - вимога державна,
А технікум волю держави вершить,
Н
авчає юристів й технологів справних,
Тут дух комерційний продовжує жить.

Приспів.

Злітається юність - семестри верстає,
Успішне навчання - обличчя твоє,
Вкраїна з дипломом тебе вся вітає,
Реальністю мрія про фах твій стає.

Приспів.

Слова - А. Шевчука.
Музика – О. Машевського.

Де Тетерів - красень прорізав граніт


ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

23   лютого    1962   року Постановою ЦК КП України і Ради Міністрів УРСР за № 204 на базі школи торгово-кулінарного учнівства було відкрито Житомирський технікум радянської торгівлі, який 19 вересня 1991 року наказом Міністерства торгівлі УРСР № 91 перейменовано у Житомирський комерційний технікум.

Перший директор - Ванільчук Г.Ф.Впродовж 16 років з дня заснування технікуму його роботу очолював Ванільчук Георгій Федорович, заступником директора з навчальної роботи було призначено Земельмахера Мойсея Яковича, завідуючим заочним відділенням - Валігурського Миколу Чеславовича.

Колектив технікуму становили 180 учнів денного та заочного відділень і викладачі:

 • Зелінський    Георгій Сергійовичі - викладач  математики.
 • Деменкова Ніна Микитівна  -  викладач    української   мови  та   літератури.
 • Дементова  Антоніна    Олександрівна  - викладач російської мови та літератури.
 • Кочкольда  Ганна  Іванівна - викладач хімії.
 • Коротка  (Ракуцька)   Лідія Григорівна - викладач німецької мови.
 • Валова  (Музиченко)   Ніла Арсентіївна - викладач фізики.
 • Папп  Катерина   Іллівна - викладач англійської мови.
 • Горбуль Олександра Терентіївна - викладач товарознавства промислових товарів.
 • Володимиренко  Надія  Павлівна - викладач бухгалтерського обліку.
 • Горбань   Катерина  Єфремівна   викладач фізичного виховання.
 • Франц  Тетяна    Данилівна  - викладач   креслення.
 • Пастухова  Євгенія    Матвіївна  - викладач  історії  та  політекономії.
 • Беспалова  Ніна Андріївна - викладач географії.
 • Величко Анна  Андріївна -    викладач товарознавства продовольчих товарів.
 • Майборода   Людмила Миколаївна  - майстер виробничого навчання.
 • Демидова (Хорошутіна)   Зінаїда    Іванівна - викладач історії.
 • Свиридова  Євгенія   Михайлівна - викладач технології приготування їжі.

Старе приміщення технікуму. Свій перший навчальний рік колектив технікуму розпочав у двоповерховому приміщенні загальною площею 422 кв.м. в 16 кімнатах, 10 з яких були пристосовані під аудиторії, 2 під бібліотеку та читальний зал, 1 під спортзал.

У 1964 році здано в експлуатацію гуртожиток технікуму на 240 місць з усіма умовами для проживання та відпочинку студентів.

З    року     в    рік    колектив технікуму збільшувався  і  це приміщення    не   задовольняло   потреб   навчально-виховного   процесу.    Тому   в 1974    році     Міністерство торгівлі   прийняло   рішення    про   спорудження   нового    учбового  корпусу. Терміново була підготовлена документація  і  з  1975  по  1978   рік тривало будівництво.

Світличний П. Т.1978-79 навчальний рік для 1120 учнів денного та заочного відділень розпочався в новому корпусі. З того часу колектив очолював Світличний Петро Тимофійович, який з 1968 по 1970 рік після закінчення Донецького інституту радянської торгівлі працював в технікумі викладачем організації виробництва і управління у підприємствах громадського харчування.

Філенко В.М.В 2002 році директором технікуму було призначено Філенка Віктора Миколайовича, який, розпочавши в 1984 році свою роботу в цьому навчальному закладі, пройшов шлях викладача, методиста, голови циклової комісії, зав. комерційним відділенням, заступника директора з гуманітарної освіти та виховання.

В 2011 році в зв'язку із реформою вищої освіти, технікум змінив назву на Житомирський коледж ресторанно-туристичного бізнесу та торгівлі.
Сучасні умови підготовки фахівців ставлять питання про вдосконалення матеріально-технічної бази.

 

 

НАВЧАЛЬНО-МАТЕРІАЛЬНА БАЗА ТЕХНІКУМУ

Новий корпус технікуму загальною площею 6927 кв.м. зайняв територію у 3,2 га на мальовничому березі річки Тетерів. В ньому обладнано 32 навчальних кабінети та лабораторії, актовий зал на 400 місць, їдальню на 240 посадочних місць. На території є спортивний майданчик, зона відпочинку та озеленення.

Нове приміщення технікуму по вул. ЧерняхівськогоНовий корпус надав можливість кожному члену колективу розкрити свої здібності та талант по створенню сучасної учбово-матеріальної бази. Вагомий внесок у цю справу зробили організації торгівлі та громадського харчування Житомира, Бердичева, Коростеня, Новограда-Волинського та Овруча. Зараз кабінети оснащені кіно та проекційною апаратурою, телевізорами, аудіо та відеотехнікою, комп'ютерами, копіювальною технікою, касовими апаратами, зразками   технологічного,   орговельного,  холодильного обладнання.

В  технікумі   створено   сучасну   спортивну   базу,    яка включає спортивний зал площею 288 кв.м., тренажерний зал, спортивний майданчик, бігові доріжки, лижну базу.

 

НАПРЯМКИ  ПІДГОТОВКИ   ФАХІВЦІВ ТА  НАВЧАЛЬНИЙ  ПРОЦЕС

На денному та заочному відділеннях технікум готує молодших спеціалістів за такими спеціальностями:

 • Товарознавство  та комерційна  діяльність.
 • Виробництво харчової продукції.
 • Туристичне обслуговування. 

Молодший спеціаліст повинен бути підготовлений до активної професійної та громадської діяльності, вільно володіти державною мовою, професійно використовувати одну з іноземних мов, уміти безперервно оновлювати і збагачувати свої знання, володіти передовими методами управління трудовим колективом, мати високі моральні якості, почуття професійної гідності  та    відповідальності за    результати    праці, знати основи вітчизняної  і  світової культури.

Навичок професійної діяльності студенти набувають під час виробничої та переддипломної практики, яка для  майбутніх товарознавців і технологів проходить на кращих сучасних підприємствах міста, а для правознавців - в органах внутрішніх справ, юстиції, прокуратурі, податковій адміністрації. Працевлаштування випускників здійснюється за замовленням підприємств та організацій, частині з них надається право самостійно влаштовуватися на роботу. В останні роки значно збільшився попит на випускників технікуму, які зарекомендували себе здібними, ініціативними, високопрофесійними спеціалістами.

Підготовку кадрів у технікумі забезпечують 42 викладачі та працівники адмінперсоналу, 4 майстри виробничого навчання, серед яких 2 викладачі-методисти, 11 викладачів вищої категорії, 1 магістр. Викладачі технікуму постійно працюють над підвищенням свого професійного рівня, активно втілюють у навчальний процес інноваційні технології.

Колективу є чим пишатись. В 1997 році на базі технікуму створено Житомирський осередок асоціації кулінарів України, який очолює викладач технікуму Світлична М.Л.

В  2000  році за участь  в міжнародній виставці навчальних   закладів   "Сучасна освіта в Україні- 2000" в м. Києві технікум нагороджено Дипломом Міністерства освіти і науки України та Академії педагогічних наук України за активне впровадження в навчально-педагогічний процес нових освітніх технологій.

За сумлінну, добросовісну працю, високий професіоналізм та здобуття призового місця в фестивалі "Зірки кулінарного мистецтва України" в 2000 році технікум нагороджено Почесною грамотою міськради.

В 2001 році за участь в четвертій міжнародній виставці навчальних закладів у м. Києві "Сучасна освіта в Україні   третє тисячоліття" за активне впровадження в навчальний процес нових технологій навчання технікум нагороджено Дипломом Міністерства освіти і науки України та Академії педагогічних наук України.

В 2001 році за участь в обласній виставці     навчальних закладів   "Освіта   Житомирщини - 10  років  незалежності"  за  активне   впровадження  у   навчально-виховний   процес  педагогічних  інноваційних та нових технологій технікум нагороджено Дипломом Управління освіти і науки облдержадміністрації та Житомирського державного центру науково-технічної і економічної інформації.

В 2002 р. технікум нагороджено Дипломом Міністерства освіти і науки України та Академії педагогічних наук України за вагомий внесок у розвиток національної системи освіти.

ВИХОВНА РОБОТА ТА СПОРТ

Виховна робота в технікумі орієнтується на національну програму "Освіта" (Україна XXI століття), Закон про мову, Указ Президента України "Заходи щодо активізації боротьби з організованою злочинністю" та інші нормативні документи.

З  метою  формування  загальнолюдських   моральних рис, правових знань у студентської  молоді   педколектив  та   органи   студентського  самоврядування постійно проводять анкетування, цікаві зустрічі, виставки-огляди, конкурси, змагання, які допомагають кожному виявити свої мистецькі дарування та індивідуальні особливості. Особливою популярністю серед студентів користуються такі заходи: фестиваль "Зоряна веселка", "День студента", "День святого Валентина", свято  гумору,      "День      здоров'я" тощо.

Одним із засобів досягнення здорового способу життя є фізична культура і спорт. Вже з 1964 року команда технікуму неодноразово ставала чемпіоном області та міста з спортивної гімнастики. Студенти технікуму ставали призерами з багатьох видів спорту в міських, обласних та республіканських спартакіадах, досягали рівнів майстрів спорту, кандидатів в майстри спорту, першорозрядників, здобували звання інструкторів по спорту та суддів.

Студентці технікуму Інні Євсєєвій в 1980 році було надано честь нести факел XX Олімпійських ігор у Москві, вона ж  фіналіст двох олімпійських ігор (в Сеулі та   Барселоні), майстер спорту міжнародного класу, срібний    призер    Європи, екс- рекордсменка   світу, чемпіонка двох всесвітніх Універсіад.

І зараз технікум є маяком спортивно-масової роботи в області. Наші спортсмени стали переможцями трьох обласних Універсіад, їх нагороджено кубками і дипломами.

ВЕТЕРАНИ ТЕХНІКУМУ

В тому, чим пишається навчальний заклад, велика заслуга і наших ветеранів, з іменами яких пов'язана вся історія технікуму:

 • Ванільчук Г.Ф. - перший директор технікуму, викладач товарознавства.
 • Світличний П.Т. - директор технікуму з 1971 по 2002 роки, викладач менеджменту.
 • Дмитрієва Г.А - заступник директора з навчальної роботи, викладач економіки.
 • Шевчук Н.П. -  зав. заочним   відділенням,   викладач товарознавства.
 • Забавська М.Г. - викладач    організації торгівлі.
 • Володимиренко   Н.П. - викладач    бухгалтерського обліку.
 • Деменкова  Н.М. - викладач   української   мови та літератури.
 • Хорошутіна  З. І. - викладач історії.
 • Сич О. П. - викладач політекономії.
 • Франц   Т.Д.         викладач математики.
 • Конишева Т.Я. - викладач хімії.
 • Свірська С.Ц. - викладач економіки.
 • Папп    Є.І. - викладач англійської мови.
 • Миронов   Ф.Т. - викладач права.
 • Царьова    К.В.  - майстер   виробничого навчання.
 • Музиченко Н.А. - викладач фізики.
 • Світлична М.Л. - викладач організації виробництва в підприємствах громадського харчування.
 • Нікова Т.С. - викладач    технології    харчування.
 • Майборода   Л.М. - викладач технології    харчування.
 • Григор'єва  Г.А.-  викладач     технології     харчування.
 • Галайчук   Л.Д. - майстер виробничого навчання.
 • Крикуненко   Р.І. - викладач товарознавства.
 • Онопрієнко   3.І. - викладач економіки.
 • Василенко В.В. - викладач торгівельного обладнання.
 • Трухан   В.В. - викладач фізвиховання.
 • Хорунжа Л.М. - викладач технологічного обладнання.
 • Гарус   В.І.-    викладач основ    економічної  теорії.
 • Габрук  Л.Р. - зав.бібліотекою.
 • Третьяк О.Ф. - бібліотекар.
 • Горбань К.Є. -  викладач фізвиховання.
 • Лазарева З.М. - викладач товарознавства.
 • Поддерьогіна Н.М. - вахтер.
 • Василенко Н.Ф. - прибиральниця.
 • Поліщук Л.Л. - вахтер.
 • Бондарчук В.Д. - вахтер.
 • Лаєвська О.І. - вахтер.
 • Журій Т.Д. - прибиральниця.

ВИПУСКНИКИ ТЕХНІКУМУ

За роки існування технікум підготував 9942 фахівці.   Колектив навчального закладу пишається своїми випускниками, серед яких:

 • Альшевська Н.Ю. - заступник директора обласної дирекції АППБ "АВАЛЬ", кандидат соціологічних наук, автор численних наукових  праць, член асоціації міжнародної кадрової академії, нагороджена орденом "ЗНАК ПОШАНИ"    і     Золотим знаком банку "АВАЛЬ".
 • Василенко В.В. -  заступник директора технікуму з виробничого навчання.
 • Верпета В.Г. - викладач ПТУ-18.
 • Веселовський В.М.  -  директор ТОВ  "Володимирський".
 • Гребенюк В.П. кавалер орденів Леніна, Трудового Червоного Прапора, Знак Пошани, зав.виробництвом їдальні №75, неодноразовий переможець професійних конкурсів різних рівнів.
 • Григор'єва Г.А. - викладач технікуму вищої категорії, викладач-методист.
 • Гринюк Г.А. - заступник директора з навчально-виробничої роботи ПТУ-18.
 • Ємченко Г.Г. - начальник головного фінансового Управління облдержадміністрації.
 • Кареліна Л.С. - викладач вищої категорії.
 • Крученюк B.C. - директор ТОВ "Магазин №61".
 • Максимчук Т.С. -  викладач    вищої  категорії  кооперативного  коледжу     бізнесу    та права.
 • Мамай Л.М. - директор ТОВ "Юність".
 • Метельська Л.І. - директор ТОВ "Райдуга".
 • Михалюк І.О. - лаборант технікуму, золотий призер 1 Національного чемпіонату з кондитерської майстерності серед юніорів.
 • Онопрієнко 3.І. - викладач технікуму вищої категорії.
 • Осмоловська Т.А. - зав.денним  відділенням технікуму.
 • Яценко Н.Ф. - викладач технікуму.
Форма входу
Календар новин
«  Жовтень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Пошук
Друзі сайту
IT компания "Оверия"
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
www.vintest.org.ua
Copyright MyCorp © 2012
Зробити безкоштовний сайт з uCoz
Безкоштовний хостинг uCoz